Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 pomysłów na porządek ubrań w szafie

2023-01-09
5 pomysłów na porządek ubrań w szafie

Tobie również zdarza się stanąć rano przed wypełnioną pod brzegi szafą i z powodu panującego tam bałaganu z bezsilnością stwierdzić, że nie masz, co na siebie włożyć? To doświadczenie wspólne dla wielu kobiet i mężczyzn. Marzysz o tym, aby rozpoczynać dzień od wypitej w spokoju filiżanki aromatycznej kawy, zamiast marnować tak cenne rankiem minuty na chaotyczne wertowanie zawartości garderoby? Podpowiadamy, jak układać ciuchy w szafie, żeby bez problemu znaleźć swoje ulubione ubrania! Sprawdź listę trików godnych polecenia, zainspiruj się nimi i oczywiście wypróbuj je w praktyce podczas najbliższych porządków!

Pomysł numer 1 na porządek w szafie i garderobie – selekcja ubrań

Chyba każdy przyzna, że o porządek w szafie jest tym trudniej zadbać, im więcej znajduje się tam odzieży, obuwia i akcesoriów. Sprzątanie tego miejsca warto więc rozpocząć od wnikliwego prześledzenia zawartości garderoby i pozbycia się nieużywanych rzeczy. Niezniszczone, choć już nieprzydatne dla Ciebie ubrania oraz buty, oddaj dla potrzebujących albo sprzedaj przez Internet, zyskując w ten sposób zastrzyk gotówki.

Pomysł numer 2 na porządek w szafie i garderobie – segregacja odzieży

Porządek w garderobie utrzyma się także poprzez równe układanie odzieży i grupowanie jej na kilka kategorii, zgodnie z podstawowymi zasadami logiki oraz własnym komfortem. Dokonując podziału, kieruj się różnymi czynnikami, na przykład kolorystyką, czy rodzajem ubrań, albo częstotliwością ich zakładania.

Pomysł numer 3 na porządek w szafie i garderobie – wieszaki

Na porządek w szafie, jak i kondycję ubrań korzystnie wpływa również umieszczanie pojedynczych elementów garderoby na wieszakach ulokowanych na drążkach. Wygospodarowanie takiej przestrzeni pozwoli przechowywać wyprasowane wcześniej stroje, bez obaw, że znów się pogniotą.

Pomysł numer 4 na porządek w szafie i garderobie – szuflady i organizery

Najłatwiejsze jest układanie ubrań w szafie modułowej, gdzie nie brakuje licznych regałów, szuflad, półek i szafek. W walce z bałaganem przydatne okazują się także funkcjonalne pudełka oraz organizery. Z powodzeniem przechowasz tam odzież o mniejszych gabarytach, ozdobne dodatki do stylizacji, czy też bieliznę.

Pomysł numer 5 na porządek w szafie i garderobie – pudła na sezonowe ciuchy

Receptą na uniknięcie chaosu w garderobie jest także zainwestowanie w pojemniki na ubrania, po które sięga się wyłącznie w trakcie określonych pór roku. Niech znajdzie się tam sezonowa odzież, którą nosi się tylko w wyznaczonych miesiącach, a więc: czapki, szaliki i rękawiczki, grube swetry, stroje kąpielowe, czy krótkie spodenki.

Jak utrzymać porządek w szafie? Sprawdzone sposoby!

Prawidłowa organizacja szafy to zadanie, które dotąd Cię przerastało? Uporządkowanie odzieży było dla Ciebie przykrym obowiązkiem? Za sprawą zaprezentowanych powyżej wskazówek sprzątanie garderoby stanie się przyjemnością, a jej zawartość zostanie intuicyjnie posegregowana, co znacznie ułatwi wyszukiwanie potrzebnych bluzek, sukienek, czy spodni oraz usprawni tworzenie stylizacji zgodnych z aktualnymi trendami. Te porady nie są trudne do wdrożenia i sprawiają, że korzystanie z szafy jest niezwykle wygodne. Co jeszcze można robić na bieżąco, aby efekt garderobianych porządków w postaci przemyślanego systemu przechowywania posiadanej odzieży utrzymał się na dłużej? O ład w szafie zadbasz na co dzień, pamiętając o każdorazowym odkładaniu ubrań na przypisane im miejsce, natomiast przynajmniej raz w miesiącu konieczne jest poświęcenie kwadransa na gruntowne zweryfikowanie jej zawartości i pozbycie się tego, czego nie ma się zamiaru nosić.

Polecane

Madrid szafa 3D biały mat

Madrid szafa 3D biały mat

Cena regularna: 1 899,00 zł brutto1 709,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 709,00 zł
pixelpixel