Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biurko-toaletka, czyli mebel typu dwa w jednym – poznaj nasze inspiracje

2023-10-24
Biurko-toaletka, czyli mebel typu dwa w jednym – poznaj nasze inspiracje

Masz małe i nieustawne mieszkanie? Pomimo ograniczonego metrażu chcesz wygospodarować miejsce do wykonywania makijażu i porannych lub wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych oraz strefę idealną do nauki lub pracy na home office? W takiej sytuacji liczy się pomysłowość. A co, gdyby w tych dwóch przypadkach wykorzystać jeden mebel? Istnieje taka możliwość – w końcu multifunkcyjność elementów wyposażenia uznaje się za zyskujący na popularności trend wnętrzarski. Przekonaj się, że biurko i toaletka w jednym to praktyczne rozwiązanie, które bez dwóch zdań sprawdzi się w Twoich czterech kątach!

Jak połączyć biurko z toaletką? Sprawdź sposób na oszczędzenie przestrzeni!

Wybierając biurko, które również będzie toaletką, należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na to, aby można było komfortowo przy nim usiąść na wygodnym krześle (taką możliwość daje odpowiednia konstrukcja mebla oraz jego wymiary). Oprócz funkcjonalności warto też uwzględnić kwestie wizualne – zakupiony model powinien swoją estetyką pasować do stylu, w jakim zaprojektowano wnętrze, w którym docelowo ma stanąć tego typu stolik. Widzisz więc, że właściwie dopasowana toaletka z biurkiem stanie się centralnym elementem pomieszczenia i uzupełni jego wystrój, a przy tym pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać każdy kąt. Zobacz, że inwestycja w mebel o podwójnym przeznaczeniu to strzał w dziesiątkę!

Jeden mebel a dwie funkcje, czyli biurko, które jest też toaletką

Biurko z toaletką to rozwiązanie, które ze względu na niewielkie gabaryty, zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu – możesz umieścić ten element wyposażenia wnętrz w pokoju dziennym lub sypialni. Konkretna lokalizacja zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, preferencji i nawyków oraz warunków lokalowych. Musisz jednak pamiętać, że zarówno w przypadku biurka, jak i toaletki niezwykle ważną kwestię stanowi zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Oczywiście naturalne światło jest najlepsze i najzdrowsze dla oczu, jednak często nie wystarcza i konieczne okazuje się skorzystanie z dodatkowych źródeł światła – lamp sufitowych, ściennych oraz stojących (podłogowych), równomiernie rozjaśniających blat roboczy.

Jeśli okaże się, że biurko z toaletką jest dla Ciebie za małe, zawsze możesz ustawić obok meble (regały z organizerami, nadstawki i półki oraz mobilne kontenerki na kółkach), dzięki którym zapobiegniesz chaosowi i utrzymasz porządek w kąciku urodowym będącym jednocześnie miejscem do pracy i nauki. Ponadto zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów, które zawsze chcesz mieć pod ręką podczas realizacji obowiązków służbowych albo dbania o swój wygląd. Wykonywanie makijażu, czy stylizację włosów znaczenie ułatwi lustro o określonym kształcie i dowolnym rozmiarze, w ramie lub bez. Zdarza się, że jest ono elementem składowym toaletki, istnieje też możliwość, żeby powiesić je na ścianie obok biurka.

Toaletka i biurko w jednym – aranżacje

Już teraz wiesz, jak połączyć biurko z toaletką. Wystarczy, że z bogatej oferty mebli tego typu wybierzesz model, który można wykorzystywać na wiele sposobów. Pamiętaj, aby ten element wyposażenia posiadał pojemne szuflady do trzymania kosmetyków, czy dokumentów i jednocześnie miał estetyczny design oraz oryginalną konstrukcję. W celach dekoracyjnych ustaw na blacie wazon z kwiatami, stylową lampkę, ramki ze zdjęciami, ozdobny stojak na biżuterię, czy inne akcesoria i gadżety. Dzięki temu przekonasz się, że kompaktowe biurko z toaletką to funkcjonalny oraz atrakcyjny wizualnie mebel do zadań specjalnych!

Polecane

pixelpixel