Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dobra organizacja w domowym biurze - jakie meble Ci w tym pomogą?

2022-02-11
Dobra organizacja w domowym biurze - jakie meble Ci w tym pomogą?

W obecnych czasach coraz bardziej zmienia się system naszej pracy. Wiele firm przeszło na pracę zdalną lub hybrydową, ze względu na kolejne fale pandemii. Czynniki te wymusiły na nas zaaranżowania domowego biura. Aby praca była przyjemnością i była efektywna, ważna jest dobra organizacja przestrzeni w domowym biurze. Z artykułu dowiesz się jakie triki zastosować w mieszkaniu, aby stworzyć praktyczny i wygodny gabinet do pracy.

Jaki fotel wybrać do biura?

Kiedy nasze życie zawodowe opiera się głównie na pracy przy biurku, to fotele biurowe stają się postawą zdrowia naszych pleców, ale też komfortu. Jak wybrać te idealne? Fotele biurowe powinny być przede wszystkim ergonomiczne. Funkcja regulowania wysokości, to jeden z podstawowych wymogów. Odchylane siedzisko, wygodne podłokietniki z funkcją regulacji, poduszki na wysokości karku oraz lędźwi to kolejne punkty z naszej listy definicji wygodnego fotela. Świetnie podczas wielogodzinnej pracy przy biurku sprawdzają się fotele gamingowe np. Champion fotel gamingowy dla graczy czarno-czerwony firmy Style Furniture. Szczególnie jeżeli granie na komputerze to nasze hobby i poświęcamy temu zajęciu wiele godzin.

Helix fotel gamingowy dla graczy czarno-czerwono-popielaty

Helix fotel gamingowy dla graczy czarno-czerwono-popielaty

Funkcjonalne biurka, które ułatwią Ci pracę

Kolejnymi ważnymi punktami gabinetu, a nawet podstawą są biurka. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które zagwarantują nam wygodę przez wiele godzin, a nawet mogą ułatwić pracę. Podstawowymi cechami są:

  • rozmiar biurka,
  • wielkość blatu roboczego,
  • wysokość i możliwość regulacji wysokości, aby w prosty sposób dostosować ją do wzrostu użytkownika,
  • występowanie szuflad, szafek i innych dodatkowych miejsc na przechowywanie,
  • inteligentne skrytki na kable i sprzęt komputerowy.

Biurka posiadające wiele dodatkowego miejsca na przechowywanie pozwolą nam w zdecydowanie większym stopniu zapanować nad porządkiem, który jest bardzo ważny w przestrzeni, gdzie pracujemy. Podobnie jak w przypadku foteli, również wśród biurek prym funkcjonalności wiodą te gamingowe. Automatyczna regulacja wysokości, zapisywanie wysokości danego użytkownika oraz możliwość podniesienia wysokości do pracy stojącej w zdecydowanym stopniu ułatwiają życie nie tylko zapalonego gracza.

Biurko Function z regałem 1S2D biały/dąb sonoma

Biurko Function z regałem 1S2D biały/dąb sonoma

Praktyczne meble do domowego biura

Jeżeli przy naszym biurku nie znajdują się żadne pułki, szuflady lub szafki łatwo możemy to naprawić, inwestując w kontenerki. Te niepozorne, małe meble są bardzo pojemne i wielofunkcyjne. Możemy postawić je pod biurkiem lub w innym dowolnym miejscu w danym pomieszczeniu, a nawet schować do szafy. Szczególnie pomocne są te, które posiadają kółka. Wtedy zmiana aranżacji naszego gabinetu nie stanowi problemu. Jest to zdecydowanie praktyczny mebel, który pomoże uporządkować dokumenty i inne przybory biurowe. Większość z nich posiada nawet szuflady zamykane na zamek, w których możemy przechowywać ważne pisma, rachunki oraz umowy.

Jeżeli nasza praca wiąże się z dużą liczbą dokumentów, segregatorów oraz innych rzeczy zajmujących sporo miejsca, a dodatkowo dysponujemy odpowiednio przestrzennym pokojem, to koniecznie powinniśmy pomyśleć o regałach. Regały pozwolą nam w doskonały sposób posegregować rzeczy związane z pracą i łatwo odszukać potrzebny dokument. Mogą się również stać reprezentacyjnym miejscem w naszym gabinecie, gdzie postawimy np. ważne dyplomy.

SOFT LINE regał szeroki styl retro

SOFT LINE regał szeroki styl retro

Jak zaaranżować małe pomieszczenie na domowe biuro?

Aranżowanie przestrzeni biurowej zacznij od planowania. Bez względu na to, czy jest to tylko mały kąt do pracy w innym pomieszczeniu np. salonie, czy oddzielny pokój. Na początku zastanów się, czego będziesz potrzebować w przestrzeni pracy, aby była ona wygodna i przyjemna. Zadbaj o odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie potrzebnych dokumentów. Przestrzeń na pewno będzie się różniła ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. Dobrym sposobem jest narysowanie sobie pokoju z wymiarami na kartce i naniesie na nią odpowiednich mebli wraz z rozmiarami. Chodzi tutaj również o wszelakie regały i kontenerki. Inspiracji możesz szukać także wśród mebli RTV.

Jedną z głównych zasad aranżacji przestrzeni biurowej jest to, że meble biurowe powinny być dostosowane wielkością do powierzchni pomieszczenia. Czasami niekoniecznie potrzebujemy dużego biurka, którego blat roboczy jest długości pokoju. Na pewno taki mebel prezentuje się niezmiernie efektownie, ale często jest niepraktyczne do małych pomieszczeń i zajmuje niepotrzebne miejsce, które można zagospodarować w lepszy sposób. Jest tak np. w przypadku, kiedy naszym głównym narzędziem pracy jest tylko laptop.

Kontenerek Prima 3 szuflady Tvilum dąb

Kontenerek Prima 3 szuflady Tvilum dąb

Postaw na jasne, neutralne kolory ścian i mebli, które nie będą rozpraszać i przytłaczać pomieszczenia oraz optycznie go pomniejszać. Biuro i gabinet powinny być oazą spokoju, dlatego odpuśćmy sobie ciemne i agresywne kolory, szczególnie jeżeli chodzi o małe pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się tutaj biele, beże i jasne odcienie zieleni.

Bez wątpienia, istotną rolę w biurowej aranżacji jest odpowiednie oświetlenie, które nie męczy wzroku. Odpowiednie ułożenie burka względem padającego światła słonecznego jest równie istotne.

Jak widać, nawet w najmniejszym pomieszczeniu możemy stworzyć miejsce, w którym z radością będziemy pracować i z łatwością skupimy się na powierzonych zadaniach i wyzwaniach życia zawodowego.

Polecane

pixelpixel