Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dodatki mają znaczenie. Jak i gdzie wykorzystać oświetlenie Led?

2020-10-28
Dodatki mają znaczenie. Jak i gdzie wykorzystać oświetlenie Led?

Przy projektowaniu wnętrz, obok wykorzystania mebli - praktycznych komód, szaf, w których można przechowywać ubrania czy niewielkie sprzęty, mebli tapicerowanych, konieczne jest zaplanowanie oświetlenia. Obok funkcji praktycznej, tj. zapewnienie dostatecznej ilości światła do pracy, nauki i egzystencji, lampy kreują nastrój danego wnętrza. Odpowiadają za jego charakter, tworząc aurę w zależności od potrzeby, funkcjonalnego gabinetu czy romantycznej sypialni, praktycznej kuchni. To tutaj bowiem światła kinkietów i przytłumiony blask żyrandola tworzą grę cieni, sprawiając, że wnętrze imponuje tajemniczością i jest bardziej przytulne. Charakter wnętrza z łatwością można także zbudować, stawiając na nowoczesne dodatki w postaci oświetlenia LED. To rozwiązanie efektowne, energooszczędne i funkcjonalne, które docenisz na co dzień. Koniecznie przekonaj się za co!

Oświetlenie LED - zalety wykorzystania we wnętrzach

Wybór technologii LED na co dzień pochwalisz za zużycie mniejszej ilości energii niż ta pochodząca z tradycyjnych źródeł. Dlatego wraz z oświetleniem centralnym w postaci żyrandola i bocznym np. kinkietów z funkcją ściemniania, będą budować aurę pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza aż proszą się o wykorzystanie zestawów rozbudowanych LED. RGB (co z angielska odpowiada pierwszym literom nazw kolorów, kolejno znamionując czerwień, zieleń i niebieski) posiada mechanizm, który pozwala sterować oświetleniem. A specjalny kontroler umożliwia zaprogramowanie występowania pulsacji czy wywołanie innych, ciekawych efektów świetlnych. Wielokolorowe oświetlenie i różne jego efekty, obok oszczędzenia energii, imponują wyglądem. Dzięki wykorzystaniu oświetlenia LED odzyskasz w odmętach szafy nawet najdrobniejsze przedmioty albo oświetlisz bibliotekę, którą zaprojektowano pod schodami. Z powodzeniem też doświetlisz zakamarki spiżarki. Różnorodna kolorystyka, którą oferują taśmy LED i oświetlenie punktowe, to atut, który docenią też dzieci. Jeśli cenisz sobie tradycję, postaw na światło o naturalnej barwie, ale w pokoju dziecięcym półki, regały doświetlone wielobarwnymi LED-ami tworzą aurę tajemniczego ogrodu i wykreują świat, o którym marzy każda księżniczka. Przy tym aranżując oświetlenie LED-owe zarówno w pokoju dziecięcym, jak w całym domu, nie przejdziesz obojętnie od tego, że tego rodzaju technologia odznaczając się trwałością i dużą odpornością na uszkodzenia, stwarza mniejsze ryzyko wywołania pożaru. Niska temperatura, efekt tego, że diody LED nie nagrzewają się tak mocno jak klasyczne oświetlenie i temperatura we wnętrzu nie wzrasta tak dramatycznie jak przy wykorzystaniu klasycznych rozwiązań, to propozycja do każdego pomieszczenia.

Oświetlenie LED - dlaczego warto je wybrać?

Technologia LED może się pochwalić dużą plastycznością, dzięki czemu z łatwością idzie zaaranżować ją tak, aby podkreślić wybraną ścianę np. medialną w salonie. Wywołać np. na ścianie z cegły efekt trójwymiaru, który imponuje przenikaniem się różnych faktur. Lub udekorować sufit, albo zaakcentować konkretne miejsce w mieszkaniu. A że oświetlenie odpowiada za kreowanie atmosfery w przestrzeni, jest to element niezwykle ważny przy planowaniu przestrzeni. Oświetlenie w technologii LED korzystając z emitujących światło diod, daje możliwość modelowania kątu padania i barwy światła. Diody (z angielska Light Emitting Diode) są niewielkich rozmiarów, dlatego będzie można je wykorzystać w każdym mieszkaniu i bez ograniczeń. Z powodzeniem wprowadzisz oświetlenie LED, dekorując np. półki w witrynie lub klasycznym kredensie z drewna, dzięki czemu mieszkanie urządzone w stylistyce retro, zyska nowoczesny sznyt. Eklektyzm jest tutaj wskazany, bo szklane półki w romantycznym dębowym meblu, dzięki podświetleniu będą wyglądać jak scena, na której piękna porcelana gra pierwsze skrzypce. Feeria barw, która powstaje dzięki odbiciu światła od tafli szkła, buduje aurę przytulnego wnętrza, a jadalnia w półmroku zaprasza do celebrowania wspólnych chwil. LED-owe oświetlenie podświetlające zakamarki mebla, tworzy niesamowity urok i w sposób nieoczywisty podkreśla urodę mebla oraz wnętrza. Na co dzień docenisz je także za rozwiązania ułatwiające montaż i codzienne użytkowanie. Amaretto oświetlenie LED posiada pilot, dzięki któremu można wpływać na intensywność emitowanego światła. 


Amaretto oświetlenie Led

 

A dodatkowo tworzyć różne jego kreacje, bo technologia może się pochwalić wykorzystaniem rozmaitej kolorystyki światła, a także daje sposobność zaprogramowania kilku sposobów jego emisji. Jednostajne światło uspokoi, z kolei wykorzystując płynne pojawianie się i znikanie oświetlenia, stworzysz niecodzienny klimat dla randki czy spotkania w gronie bliskich osób.

Jak podkreślić elementy wyposażenia salonu za pomocą LED-ów?


Wybierając oświetlenie LED-owe do salonu, warto zdecydować, które elementy chcemy udekorować światłem. Należy pamiętać, by nie przesadzić, bo umiar i harmonia to zawsze dobry wybór. Polecamy rozwiązania, gdzie podkreślony zostanie ciąg komunikacyjny, np. taśmy LED mogą wtedy wzbogacać kolor podłogi i wydobywać z niego klasyczny odcień. Aby zapewnić spójny wygląd i operować światłem, warto także podkreślić sufit np. aranżując oświetlenie LED-owe jako zwieńczenie sztukaterii zdobiącej taflę sufitu. Klamrę kompozycyjną będą stanowiły tutaj taśmy ledowe, którymi zostaną udekorowane lustra tworzące galerię na centralnej ścianie w salonie. Popołudnie w takim salonie to feeria barw, które przenikają się i tworzą piękny klimat. Delikatne oświetlenie pada z różnych miejsc i emitowane jest pod różnymi kątami, dzięki czemu tworzy wrażenie trójwymiaru - to wartość dodana. Dzięki temu meblościanki i meble tapicerowane, które zaaranżowano w przestrzeni, zyskują na wyrazistości i wyglądają jeszcze piękniej. Całość jest przytulna i niebanalna.

Polecane

pixelpixel