Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak urządzić sypialnię zgodną z zasadami Feng Shui?

2023-07-24
Jak urządzić sypialnię zgodną z zasadami Feng Shui?

Feng Shui to wywodząca się ze starożytności chińska praktyka, wskazująca, jak planować przestrzeń, aby osiągnąć w swoim otoczeniu spokój, harmonię i równowagę, utrzymywać porządek, funkcjonować zgodnie ze środowiskiem naturalnym, zadbać o dobre samopoczucie, zatroszczyć się o efektywny wypoczynek i zapewnić swobodny przepływ pozytywnej energii. Już teraz poznaj najważniejsze zasady Feng Shui w sypialni, a potem zastosuj wymienione reguły, urządzając to pomieszczenie w swoim domu lub mieszkaniu. Ta sztuka aranżacji, której pięć najważniejszych elementów to: drzewo, ogień, metal, woda i ziemia, bez dwóch zdań przypadnie Ci do gustu i korzystnie wpłynie na Twoje życie w wielu jego aspektach.

Dlaczego warto zainspirować się Feng Shui w sypialni?

Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania zasad Feng Shui w sypialni to:

  • lepsza jakość snu,
  • redukcja stresu,
  • zdrowie, witalność i ogólny dobrostan,
  • poprawa samopoczucia,
  • zwiększenie produktywności,
  • wzrost energii seksualnej,
  • wzmocnienie więzi między partnerami.

Wykorzystanie zasad Feng Shui w aranżacji sypialni – na jaką kolorystykę wnętrza postawić?

Ściany w sypialni zgodnej z Feng Shui powinny mieć neutralny kolor. Zatem sprawdzą się wszystkie stonowane barwy ziemi – beż, brąz, szarość, ale też pastelowe odcienie różu, zieleni lub błękitu. Lepiej unikać krzykliwej, zbyt energetycznej kolorystyki oraz wielobarwnych wzorów przyprawiających o prawdziwy zawrót głowy.

Feng Shui w sypialni – jak ustawić łóżko?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, również tej zaprojektowanej według zasad Feng Shui. Najlepszym wyborem jest duże łóżko na nóżkach, wykonane z wysokogatunkowych, naturalnych materiałów (na przykład drewniane), wyposażone w zagłówek i wygodny materac. Lepiej unikać modeli ze znajdującymi się pod spodem szufladami oraz tych z metalową ramą. W sypialni Feng Shui nie ma miejsca na rozkładane sofy i kanapy. Jeśli chodzi o usytuowanie łóżka, zaleca się umieścić je na środku (tak, aby było dojście do niego z dwóch stron), dosuwając mebel wezgłowiem do ściany. Po obu stronach łóżka można ustawić szafki nocne z identycznymi lampkami i małe dywaniki, opierając się na symetrii.

Kwiaty, obrazy i lustro w sypialni – usytuowanie akcesoriów zgodne z Feng Shui

Feng shui w sypialni to przede wszystkim usunięcie zbędnych przedmiotów, unikanie bałaganu i utrzymywanie porządku. Nie poleca się trzymać tam luster, zdjęć albo półek z ustawionymi na nich książkami. Jednak o przyjemny klimat warto zadbać, stawiając na delikatne ozdoby, których ilość musi być ograniczona. Wśród tych nielicznych drobiazgów może znaleźć się uspokajające grafiki, miłe w dotyku narzuty, koce oraz poduszki.

Zasady Feng Shui w sypialni – podsumowanie

Sypialnia Feng Shui – jak zrobić w tym pomieszczeniu atmosferę sprzyjającą intymności, regeneracji sił oraz nocnemu wypoczynkowi? Wcale nie jest to takie trudne! Za sprawą zaprezentowanych powyżej informacji, już teraz wiesz, jakie działania trzeba podjąć oraz czego unikać, żeby osiągnąć taki efekt. Urządzając sypialnię według zasad Feng Shui, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiedni dobór kolorystyki, a także elementów wyposażenia oraz dekoracyjnych akcesoriów (liczy się nie tylko zainwestowanie w funkcjonalne meble i praktyczne gadżety, ale też ich prawidłowe usytuowanie). Wtedy uzyska się przytulny klimat, warunkowany w głównej mierze przez minimalizm i brak niepotrzebnych rozpraszaczy. Nadszedł najlepszy moment, aby na własnym przykładzie przekonać się, że Feng Shui w sypialni to doskonałe rozwiązanie.

Polecane

pixelpixel