Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakie meble do salonu wybrać? Matowe czy z połyskiem?

2023-07-10
Jakie meble do salonu wybrać? Matowe czy z połyskiem?

Stoisz przed wyzwaniem polegającym na dokonaniu zakupu nowych mebli do salonu? Wybierając poszczególne elementy wyposażenia tego pomieszczenia, musisz zadecydować, czy ich wykończenie będzie matowe, czy błyszczące. Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie wszystkich wad i zalet każdej z tych opcji. Dzięki temu ich wygląd oraz funkcjonalność zostaną dopasowane do Twoich indywidualnych upodobań, panujących aktualnie trendów, potrzeb poszczególnych domowników oraz stylu, w jakim zostały urządzone pozostałe wnętrza. Mat czy połysk w salonie? To spory dylemat, a więc już teraz sprawdź krótką charakterystykę każdego z tych rozwiązań!

Meble matowe do salonu – charakterystyka, wady i zalety

Za podstawowe atuty mebli z matowymi frontami uznaje się: naturalny wygląd, wprowadzanie do pomieszczenia ciepłego, przytulnego klimatu oraz odporność na wszelkie uszkodzenia. Niewątpliwą zaletą jest także to, że na matowych meblach nie widać zabrudzeń – kurzu, plam, czy odcisków palców. A jeśli chodzi o wady tej opcji, to trzeba mieć świadomość, że opisywane elementy wyposażenia optycznie pomniejszają wnętrze, dlatego najlepiej umieszczać je w przestronnych, dobrze oświetlonych salonach. W jakich wnętrzach sprawdzą się matowe meble? Umeblowanie z matowymi frontami jest dość uniwersalne, dlatego zda egzamin na tradycyjnie urządzonych przestrzeniach. Klasyczne meble matowe będą cieszyły oczy również w salonach zaaranżowanych w stylu vintage, skandynawskim, rustykalnym, kolonialnym lub prowansalskim.

Meble na wysoki połysk – opinie na temat tego rozwiązania w salonie

Błyszczące meble z efektem głębi i rozświetlenia otoczenia mają wiele zalet, które bezpośrednio zachęcają do ich zakupu i umieszczenia w pokoju dziennym. Wśród najważniejszych mocnych stron takiego sposobu wykończenia elementów wyposażenia wnętrz, wymienia się: dekoracyjny charakter, ale też optyczne powiększanie niewielkich pomieszczeń. Głównym mankamentem mebli na wysoki połysk, na który zwykle zwraca się uwagę w pierwszej kolejności, to trudność z utrzymaniem ich powierzchni w czystości. Zatem pomysł ten raczej nie zda egzaminu tam, gdzie przebywają małe dzieci, czy zwierzęta. Do jakich wnętrz pasują meble z błyszczącymi frontami? Meble w połysku (na przykład białe, czarne oraz szare) sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, ponieważ najczęściej przyjmują prostą formę, jak również są pozbawione zbędnych gałek i uchwytów. Błyszczące szafki, półki i regały prezentują się doskonale zwłaszcza wtedy, gdy zostanie w nich zamontowane dodatkowe oświetlenie, a detalem ozdobnym będą przeszklenia.

Wybieramy meble do salonu – matowe czy z połyskiem? Podsumowanie

Dobór mebli do salonu to ważna decyzja, której skutki odczuwa się w przyszłości, dlatego wcześniej należy ją dobrze przemyśleć. Zakupione wyposażenie świadczy o wartości mieszkania, warunkuje jego atrakcyjność wizualną, a także przekłada się na komfort użytkowania tego pomieszczenia. Matowe komody, kredensy, szafki RTV i stoliki w salonie oraz meble na wysoki połysk – opinie na temat jednego, jak i drugiego wariantu są różne, dlatego konieczne jest zapoznanie się z kluczowymi zaletami oraz mankamentami każdego z nich. Dużą pomoc w tym zakresie stanowią zaprezentowane powyżej informacje, które pozwalają porównać ze sobą cechy matowych oraz błyszczących mebli.

Polecane

Komoda Solo 241 cm, 4 szuflady, 2 drzwi, biały wysoki połysk

Komoda Solo 241 cm, 4 szuflady, 2 drzwi, biały wysoki połysk

2 379,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką2 129,00 zł brutto
Komoda Madrid 3+2 czarny mat

Komoda Madrid 3+2 czarny mat

1 099,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką989,00 zł brutto
Komoda Nero 150 cm, 3 drzwi, czarny mat bez uchwytów, czarne nogi

Komoda Nero 150 cm, 3 drzwi, czarny mat bez uchwytów, czarne nogi

1 179,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką999,00 zł brutto
pixelpixel