Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Meble z uwzględnieniem środowiska i ludzi

Meble z uwzględnieniem środowiska i ludzi

Fabryka mebli Tvilum myśli o zdrowiu nas wszystkich jak i o środowisku w jakim żyjemy.. Firma ma na uwadze, aby produkcja mebli wpływała jak najmniej na degradację otaczającego nas środowiska. Do tych celów użylismy różnych form pracy nad całym przedsięwzieciem: Firma Tvilum bierze na swoje barki odpowiedzialność redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Na chwilę obecną 34% zużycia energii grzewczej odzyskuje z przerobu odpadów płyty wiórowej - co powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.


 W chwili obecnej 25% odpadów z płyt wiórowych ponownie przetwarzane są do produkcji nowych mebli. Opakowania kartonowe pochodzą w 98% z materiałów pochodzących z recyklingu.
Wszystkie meble produkowane w Tvilum należą do światowego programu PEFC czyli certyfikacji zrównoważonej gospodarki leśnej. PEFC certified (Programme for the Endorsement of Forest Certification
schemes
Odprowadzana opłata na rzecz tego programu pozwala na odpowiednie utrzymanie lasów jak i promocji najlepszego wykorzystania drewna w sferze przemysłu drzewnego
 Wszystkie meble wytworzone w Tvilum produkowane są z materiałów, które to pomagają utrzymać zdrowy klimat w pomieszczeniu. Firma wyznacza na rynku światowym nowe standardy dotyczące użycia jak najlepszych materiałów do produkcji. Wszystkie meble posiadają bardzo rygorystyczny atest CARB (California Air Resources Board) dotyczacy norm emisji formaldehydu.

 W 2007 roku firma Tvilum otworzyła własne centrum testowe, aby w jak najwiekszym stopniu przed produkcją nowych mebli testować je pod względem funkcjonalności jak i wytrzymałości.Tvilum chce produkować bezpieczne i zdrowe meble, które są nieszkodliwe dla Ciebie i Twojego domu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu wideo przedstawiającego testy niektórych mebli wykonane w Tvilum  Test Center.

 Popatrz w jaki sposób Inżynier Claus  Tapaninen przedstawia proces testów:


 

Tvilum jest częścią dobrowolnej i wysoko cenionej inicjatywy Global Compact ONZ. UN Global Compact to inicjatywa strategicznej polityki dla firm, które zobowiązały się do dostosowania działań i strategii z dziesięciu powszechnie przyjętych zasad w dziedzinie praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Dzięki temu firmy, jako główny napęd globalizacji, mogą pomóc zapewnić w taki sposób, że postęp na rynkach, handel, technologia i finanse oraz gospodarka będą z korzyścią dla społeczeństwa na całym świecie.

Ogólnie rzecz biorąc, Global Compact realizuje dwa uzupełniające się cele:

1. Główny nurt działania to dziesięć zasad w działalności biznesowej na całym świecie
2. Przyspieszenia działań na rzecz wsparcia szerszych celów ONZ, w tym Milenijnych Celów Rozwoju (MCR)

Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej przejdź na stronę producenta - więcej o GC...


pixelpixel