Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Projekt biura 2022 - w jakim kierunku zmierzają współczesne miejsca pracy?

2022-06-08
Projekt biura 2022 - w jakim kierunku zmierzają współczesne miejsca pracy?

Nowoczesne biuro to nie tylko powierzchnia udostępniająca miejsce do pracy, to również przestrzeń, której zadaniem jest wpływać pozytywnie na koncentrację, efektywność oraz kreatywność. Koniec z zimnymi, minimalistycznymi wnętrzami, które przytłaczały swoją białą sterylnością. Nowa przestrzeń biurowa zachwyca domowym klimatem i aranżacją, sprzyjającą wypoczynkowi oraz regeneracji. Jak stworzyć nowoczesne smart biuro? Poznaj najnowsze trendy!

Udomowiona przestrzeń biurowa — jak zaaranżować nowoczesne biuro?

Łóżka w coworkingu Uncommon w Londynie, domowa atmosfera poznańskiego biura Business Link Maraton, czy możliwość słuchania muzyki w biurze firmy Grammarly w Kijowie — innowacyjne podejścia do nowoczesnych przestrzeni biurowych wytyczają nowe trendy, które bezpowrotnie zmienią open space w przytulne, doskonale imitujące domową atmosferę wnętrza.

Projektowanie biura wymaga zatem od architektów znacznie więcej pomysłowości, jednocześnie pozwalając na znacznie większą swobodę niż kiedykolwiek wcześniej. Ergonomiczne meble, takie jak klasyczne fotele pracownicze coraz częściej zestawiane są z nowoczesnymi elementami jak MCA furniture, których stylowe biurka nawiązują bezpośrednio do modnych przestrzeni loftowych.

Nowatorskie rozwiązania do biura coraz mocniej zacierają granice pomiędzy domową wygodną a praktycznym zastosowaniem klasycznej przestrzeni typu open space. Białe, nudne meble ustępują miejsca modnym i stylowym elementom wyposażenia, jakie oferuje m.in. cała kolekcja Malia, a w miejsce plastikowych krzeseł częściej wybierany jest ekskluzywny fotel wypoczynkowy, a także stylowa, szeroka sofa, zachęcająca do integracji i pracy zespołowej.

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że nowoczesne biuro bardziej przypomina modny loftowy salon niż wspomniany już kilkakrotnie, ascetyczny open space. Normą stało się również projektowanie biura bogatego w zieleń, czy to w formie kwiatów doniczkowych, czy cieszących się coraz większą popularnością ze względu na swój nowoczesny charakter ogrodów wertykalnych.

Modernizacji uległy również wspólne kuchnie i jadalnie. Zarówno meble, jak i wyposażenie coraz wierniej odzwierciedlają otoczenie domowe, pozwalając pracownikom na znacznie efektywniejszy odpoczynek, wpływający korzystnie na jakość i wydajność ich pracy.

Nest fotel biurowy

Nest fotel biurowy

Komfort i ergonomia miejsca pracy

Pandemia wymusiła na nas w ostatnich latach zrewolucjonizowanie podejścia zarówno do przestrzeni domowej, jak i biurowej. Przytulna atmosfera i miejsca służące do regeneracji, które powoli pojawiały się w trendach biurowych przez ostatnią dekadę, eksplodowały w rekordowym tempie, tworząc wnętrza nastawione w równym stopniu na pracę i odpoczynek, ale także na integrację i pracę zespołową. Nowoczesne biuro stało się zatem nie tylko miejscem pracy, ale także platformą spotkań.

Oczywiście samo umeblowanie biura dbając o jego domową atmosferę to za mało, liczą się również ozdoby, dodatki, a także zielone akcenty, które korzystanie wpływają na kreatywność, efektywność, a nawet samopoczucie pracowników i ich zdrowie. Projektowanie biura coraz częściej rozpoczyna się od wyznaczenia stref biofilnych, które wzbogacane są elementami wyposażenia wykonanymi z materiałów naturalnych jak drewno, czy kamień.

Ogrody wertykalne, rośliny wzbogacające biurka i regały, a nawet posadzone w donicach drzewa w sposób holistyczny łączą nowoczesne rozwiązania z relaksującą bliskością natury. Dzięki roślinności znacząco poprawia się również jakość powietrza, a także atmosfera panująca w biurze. Coraz częściej normą stają się nawilżacze powietrza oraz nebulizatory, wpływające korzystnie na samopoczucie i zdrowie.

Nowoczesne biura już na etapie ich projektowania zakładają także wykorzystanie zaawansowanych i ułatwiające codzienne życie rozwiązania, jakie oferuje smart office. Modne oświetlenie LED, klimatyzacja, rolety, a także niektóre urządzenia biurowe sterowane są zdalnie za pomocą dedykowanych aplikacji, co znacznie ułatwia wykonywanie większości codziennych czynności. Inteligentne środowisko pracy jest wygodne i funkcjonalne, pozwala na dostosowanie go do indywidualnych preferencji pracowników i pełną elastyczność.

Biurko składane Perino, szary mat

Biurko składane Perino, szary mat

Ekologicznie i smart — nowoczesne rozwiązania architektoniczne dla pracowników

Projekt biura 2022 zakłada również wykorzystanie naturalnych materiałów jak drewno i kamień. Płytki podłogowe i białe farby ustępują miejsca drewnianym podłogom i ceglanym ścianom. Coraz popularniejsze staje się również zastosowanie farby tablicowej, która pozwala pracownikom na samodzielną aranżację przestrzeni oraz wzajemną motywację.

Modne i nowoczesne meble, jakie oferuje np. kolekcja Goteborg, w połączeniu z bujną roślinnością hołdują trendom ekologicznym, których akcenty znajdziemy już nie tylko w przestrzeni typu urban jungle, czy loft, ale także we wnętrzach skandynawskich i retro. To one odpowiedzialne są również za wprowadzenie do biura domowej, przytulnej atmosfery, doskonale imitującej coraz popularniejszy home office.

Nowoczesne biuro to oczywiście również ergonomiczne meble i rozwiązania smart, które pozwalają na automatyzację, ułatwiającą codzienną pracę. Zdalnie sterowane oświetlenie, a nawet sprzęty kuchenne to zaledwie początek rozwiązań, jakie oferuje smart office. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również krzesła biurowe pozwalające na dostosowanie nie tylko wysokości, ale i kąta nachylenia oparcia, biurka do pracy na stojąco, lub inteligentne biurka, które przypominają pracownikom o zrobieniu sobie przerwy i zachęcają do aktywności ruchowej.

Nowoczesne biura to nie tylko wygodna przestrzeń do pracy — to również miejsce sprzyjające integracji i kreatywności. Postaw na smart office i zadbaj o najlepsze warunki dla swoich pracowników!

Polecane

Czarna komoda Malia 150 cm z frezowanym frontem, szuflada, 2 drzwi, mat

Czarna komoda Malia 150 cm z frezowanym frontem, szuflada, 2 drzwi, mat

1 259,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką1 133,00 zł brutto
pixelpixel