Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Komoda czy kredens do jadalni? Podpowiadamy

2020-07-27
Komoda czy kredens do jadalni? Podpowiadamy
W jadalni królują stoły i krzesła, odpowiadając za funkcjonalność przestrzeni, imponując jednocześnie jakością materiałów czy stylem. Ale obu elementom sprzyjają także meble, które pełnią nie tylko miejsce do przechowywania serwisu kawowego, zastawy z porcelany czy kompletu sztućców, ale także doskonale uzupełniają stworzoną wizję. Co będzie bardziej odpowiednie w tej roli: komoda czy kredens? Jakimi rozwiązaniami mogą się pochwalić - podpowiadamy, inspirując do wprowadzenia zmian w projektach jadalni!

Meble do przechowywania w jadalni - o czym pamiętać?

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na minimalistyczną witrynę, klimatyczny kredens czy elegancką komodę, warto pamiętać, by meble tego typu dedykowane do jadalni, były ergonomiczne. W tym wypadku ergonomia to pojemne szafki bądź szuflady, gdzie z powodzeniem można schować akcesoria stołowe czy całe zestawy talerzy. W przypadku szuflad pojemność powinna pozwolić na zaaranżowanie w jej obrębie dodatkowego organizera, dzięki któremu zachowasz ład i z powodzeniem sięgniesz np. po dodatkowy komplet dla gościa. I komody, i witryny lub typowe kredensy mogą zawierać elementy przeszklone. Co determinuje wybór tego rodzaju detali? Jeśli posiadasz pieska lub w domu są małe dzieci, to witryny będą wymagały większej dbałości. Zwierzęta czy kilkuletnie dzieci chętnie zostawiają na szklanych elementach ślady. To jednak świetne miejsce, aby wyeksponować tam nie tylko serwis kawowy, ale może posłużyć za biblioteczkę czy miejsce do przechowywania kolekcji płyt, którymi chcemy się chwalić przed gośćmi. Co ważne, szafki i półki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, jak drewno czy płyta MDF, dzięki czemu posłużą wiele lat. A półki wytrzymają obciążenie wazy na niedzielny rosół i kilkuelementowego serwisu po babci dla ośmiu osób.

Jadalnia? Tak, koniecznie z kredensem!

Stylowym uzupełnieniem dla stołu i krzeseł w jadalni są kredensy. To meble z duszą, bo przywodzą na myśli aranżacje przedwojenne, gdzie w mieszkaniach w kamienicach z pietyzmem ustawiano dębowe czy bukowe meble. Przeszklenia eksponowały wysokiej klasy zastawy, stanowiąc przy tym nieocenioną przestrzeń do przechowywania. Pod nadstawką znajdował korpus, który - dzięki szafkom czy szufladom - mieścił pozostałe akcesoria lub stanowił dodatkowe miejsce na różne przedmioty. Tekstylia, serwety czy inne elementy stołowego wyposażenia. Tego rodzaju wizję doskonale oddaje kredens z witryną Bergel, który jednak z powodzeniem zaaranżujesz np. w mieszkaniu o eklektycznym klimacie. Widoczne sęki na drewnianej tafli zachwycą zarówno zwolenników klasyki, jak i tych, których inspiruje nowoczesność.



Postarzany Kredens szeroki Parma wykonany z buku nawiązuje do stosowanych niegdyś rozwiązań, choć prezentuje prowansalski rodowód. On także odnajdzie się w przestrzeniach w wielu konwencjach, doskonale korespondując z bieloną podłogą czy okrągłym stołem.




Mebel będzie stanowił doskonałe uzupełnienie także dla romantycznej kreacji, odnajdzie się z powodzeniem we wnętrzu w rustykalnym klimacie. Użytkowników, którzy cenią sobie kompaktowe rozwiązania, bo np. metraż jadalni jest niewielki bądź stanowi ona wydzieloną przestrzeń w obrębie salonu czy kuchni, meblepumo.pl dedykuje kredensy wąskie. Meble tego rodzaju wprowadzą do aranżacji stylowy klimat, wyeksponują warty pokazania komplet kieliszków, jednocześnie nie przytłaczając bryłą niewielkiej przestrzeni. Kredens warto ustawić w pobliżu stołu, będzie pozostawał na podorędziu w przypadku rodzinnego przyjęcia - z łatwością sięgniesz po dodatkowe nakrycie. Dość powiedzieć, że nawet wybierając bardziej nowoczesny model, np. witrynę z połyskującą powierzchnią frontów, docenisz mebel także jako miejsce, gdzie można wyeksponować np. rodzinne fotografie czy pamiątki, ciekawe grafiki.

Komoda w jadalni - dlaczego warto?

Zwolennikom czystości aranżacji przypadną do gustu komody jako element nieodzowny w jadalni. W ich szufladach czy szafkach schowasz wszystko to, czego nie chcesz gościom. A blat może stanowić miejsce, które zaaranżujesz w różnoraki sposób, np. na ekspozycję stylowych świeczników czy miejsce dedykowane lampie, która dzięki regulowanemu ramieniu, doświetla stół. Komody mogą stanowić doskonałe połączenie stref, tej służącej do relaksu w salonie otwartym na kuchnię z jadalnią. Ustawione w sąsiedztwie stołu, stanowią przybornik na używane podczas posiłku talerze czy elementy wyposażenia stołu. Ich kompaktowa budowa pozwala z łatwością zaaranżować je w każdej, nawet niewielkiej przestrzeni, dzięki czemu można uzyskać elegancką aranżację, zachowując elegancki i stylowy charakter wizji. W jadalni postaw na modele, które wyposażono w w szuflady znajdujące się po jednej stronie (jedna pod drugą) i np. front uchylny. Najlepiej, gdy mebel posiada system cichego domykania, który zapewni intymność podczas rodzinnych kolacji czy spotkań. Meblepumo.pl podkreśla, że obok wspomnianych rozwiązań, w jadalni sprawdzą się także komody na podwyższeniu. Gięte nogi sprawiają, że meble zdają się jakby wisieć w powietrzu, co daje wrażenie lekkości. Nie obciąża aranżacji, a doskonale ją uzupełnia. Komoda Oslo w stylu retro to doskonała propozycja do jadalni urządzonej w tym duchu.


Ale z powodzeniem wykorzystasz ją także w eklektycznej stylistyce czy wkomponujesz w industrialny klimat. Ze stołem z nogami wykonanymi ze stali oraz krzesłami z drutu stworzy niebanalną kreację.

Polecane

pixelpixel