Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Back to school - kącik ucznia w pokoju młodzieżowym

2022-09-01
Back to school - kącik ucznia w pokoju młodzieżowym

Początek roku szkolnego tuż, tuż! Powrót do szkoły naszej pociechy wiążę się nie tylko z zakupem nowych zeszytów i przyborów szkolnych, ale to także doskonały czas na zmiany w aranżacji pokoju ucznia. Kącik naukowy w pokoju ucznia wymaga praktycznie dobranych mebli oraz wypełniających wnętrze dodatków, niezbędnych podczas przyswajania nowej wiedzy. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszych sprzętów i mebli do pokoju dziecka? Zapraszamy do lektury!

Strefa nauki w pokoju ucznia - wymarzony kącik

Kącik do nauki w pokoju ucznia to przestrzeń, która powinna być oddzielona od reszty pomieszczenia, która przeznaczona jest na zabawę i sen. Podczas aranżacji miejsca do nauki warto skupić się na doborze wyposażenia i dekoracji, by sprzyjały koncentracji dziecka i pomagały w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Głównym elementem jest wygodne, szerokie biurko z miejscem na komputer, ergonomiczne krzesło oraz funkcjonalne regały i szafki. Co więcej, warto zaopatrzyć się we wszelkie organizery, tablice magnetyczne, czy inne ozdobne kartony umożliwiające przechowywanie akcesoriów szkolnych i książek.

Czego nie może zabraknąć w pokoju ucznia?

Pokój dziecięcy i młodzieżowy to przestrzeń, która ma za zadanie spełniać wiele funkcji naraz. Równocześnie jest miejscem do spania, nauki i zabawy. Trzeba zatem urządzić ją w taki sposób, aby sprostała wymaganiom codziennego życia, oraz upodobaniom naszej pociechy. Projektując pokój dla ucznia należy podzielić pokój na strefę zabawy, odpoczynku oraz tę edukacyjną. Zabawki, czy sprzęty służące rozrywce nie powinny znajdować się blisko przestrzeni do nauki, aby nie rozpraszały dziecka. Ważne jest również, aby uwzględnić kolor na ścianach, ponieważ intensywne tonacje kolorów, jak żółty czy pomarańczowy mogą w pozytywny sposób działać na motywację i chęci dziecka, natomiast szare odcienie będą zdecydowanie nastrajały negatywnie i usypiająco.

Gaia niski regał na książki miętowy

Gaia niski regał na książki miętowy

Szerokie i wygodne biurko dla dziecka to podstawa!

W kąciku nauki główną rolę gra porządne biurko. Najlepiej zatem ustawić je tak, aby było dobrze oświetlone przez naturalne światło dzienne. Zazwyczaj na biurku stawia się także sprzęt komputerowy, który powinien znajdować się na odpowiedniej wysokości, aby dziecko się nie garbiło. Warto zatem rozpatrzeć zakup biurka z regulacją wysokości, dzięki czemu mebel rośnie razem z dzieckiem. W małym pomieszczeniu biurko narożne może także doskonale wypełnić trudne do zagospodarowania miejsce, a przy okazji ciekawy design ożywi charakter wystroju. Aby dziecko mogło bez problemów pracować, musi mieć krzesło równie wygodne, jak biurko. Decydując się na zakup krzesła do biurka należy uwzględnić nie tylko wygląd, ale jego ergonomię.

Białe biurko Function, 4 szuflady, 110x49 cm, matowe

Białe biurko Function, 4 szuflady, 110x49 cm, matowe

Krzesło biurowe czy fotel obrotowy dla dziecka?

Najlepszym wyborem do pokoju ucznia są fotele biurowe, które są skonstruowane tak, aby praca i nauka przy biurku nie szkodziła na kręgosłup. Są wyprofilowane oraz mają możliwość regulacji wysokości, pochylenia oparcia, a także swobodnego przesuwania na przymocowanych kółkach. W domowej strefie nauki powinny znaleźć się także inne, nieco luźniejsze i wygodniejsze miejsca, w którym dziecko będzie mogło poczytać lekturę, czy wykonać pracę techniczną na zajęcia. Doskonale sprawdzą się wygodne fotele i pufy z modnymi poduszkami. Aranżując takie miejsce do nauki, jak i relaksu trzeba pamiętać o dobrym oświetleniu, aby nauka nie była tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością i zabawą.

Fancy fotel młodzieżowy

Fancy fotel młodzieżowy

Inne meble niezbędne do komfortowej nauki

Komfortowe meble, które nie tylko sprawdzą się pod względem funkcjonalnym, ale i spodobają się naszemu dziecku, to kluczowy element wymarzonego pokoju młodzieżowego. Nie ważne, czy nasza pociecha ma 4 lata, czy 14, to jego królestwo, w którym ma się spełniać i rozwijać. Wygodne łóżko, pojemna szafa oraz komoda, regał na książki i biurko, a także krzesło dopasowane do potrzeb lokatora to absolutna podstawa każdej aranżacji. Lampy główne, czy dodatkowe oświetlenie LED w pokoju ucznia powinno dawać ciepłą barwę światłą, lecz najlepiej gdy do pomieszczenia dochodzi dużo światła naturalnego. Nie mniej ważne są dodatki i akcesoria, które ożywiają całe wnętrze, ale także są pomocne w utrzymaniu porządku i organizacji dziecięcych zabawek, czy wyposażenia ucznia.

Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji pokoju dla swojego dziecka i w jaki sposób możesz ułatwić mu codzienną naukę, ale też umilić czas na relaks czy rozrywkę!

Polecane

pixelpixel