Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Błogi sen, czyli na jaki materac warto postawić?

2021-11-03
Błogi sen, czyli na jaki materac warto postawić?

Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak wielki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma odpowiednie przygotowanie do snu. Najbardziej liczy się fundament, czyli… odpowiedni materac. Jak go dobrać do swoich potrzeb i preferencji? Jakie rodzaje materacy dostępne są na rynku? Sprawdź nasze podpowiedzi na ten temat!

Materac do spania – dlaczego ma aż takie znaczenia dla zdrowego snu?

Wybór odpowiedniego materaca do spania to bardzo ważne zadanie, które niestety zbyt często jest ignorowane. Rezultat? Dyskomfort podczas snu, bóle pleców i wiele innych problemów, które wynikają z niewłaściwej pozycji ciała. Materac jest rodzajem stelażu, którego głównym zadaniem jest dawać odpowiednie podparcie, kiedy zajmujemy pozycję leżącą. Z łóżkiem wyposażonym w odpowiedni rodzaj materaca nie można porównywać sofy czy kanapy, które najczęściej są przystosowane wyłącznie do siedzenia, ewentualnie krótkiej drzemki w ciągu dnia, a nie całej nocy spędzonej w raczej skulonej pozycji. Jeśli chcesz odpowiednio zregenerować się podczas snu i naprawdę wypocząć, zainwestuj w dobry materac. Jaki powinien być? Za chwilę postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jaki materac będzie najlepszy? Podstawowe wskazówki

Podczas wybór idealnego materaca warto zdawać sobie sprawę, że najważniejszą wytyczną musi być wzrost i waga użytkownika. Konstrukcja takiego elementu wyposażenia sypialni musi się odpowiednio dostosować do krzywizn kręgosłupa, najlepiej więc, jeśli materac nie będzie ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Przy okazji eksperci radzą zwracać uwagę na to, czczy materac posiada 7 stref twardości, czyli czy został zaprojektowany tak, żeby podpierać zarówno głowę, jak i kręgosłup czy łydki.

Co ważne, materac zawsze powinien być też przynajmniej 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spać. Konieczne jest też zwrócenie uwagi na to, w jakiej pozycji najczęściej śpimy. Jeśli na boku, potrzebujemy bardziej miękkiego materaca, który pozwoli wygodnie zagłębić się biodrom czy ramionom, jeśli na plecach bądź brzuchu – twardszy materac będzie odpowiedni, bo ciężar ciała jest wówczas równomiernie rozłożony. Kupując materac, należy też mieć na uwadze ewentualne problemy, z jakimi indywidualnie się borykamy, na przykład związane z urazami ortopedycznymi czy alergiami. W takim wypadku wybór materaca warto skonsultować z lekarzem. Na koniec warto też zaznaczyć istotność takich elementów, jak pokrowiec – najlepiej jeśli będzie wykonany z bezpiecznych w kontakcie ze skórą, hipoalergicznych materiałów, które można samodzielnie wyprać w pralce automatycznej lub w pralni.

Materac piankowy Nap 90 x 190 cm

Materace, które są warte swojej ceny – nasz wybór

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje dotyczące wyboru materaca, i pamiętając, że przesypiasz około ⅓ swojego życia, musisz podjąć przemyślaną decyzję. Na jaki dokładnie typ materaca postawić? Oto nasza subiektywna selekcja kilku modeli, które naprawdę świetnie spełniają swoje zadanie jako wyznacznik zdrowego i komfortowego snu.

  • Materac Sleepy sprężynowy-kieszeniowy to model, który pokochają wszyscy ci, którzy szukają odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa. Jest odpowiednio twardy, a jednocześnie na tyle elastyczny, żeby w każdej pozycji przybieranej podczas snu, gwarantować maksymalne wsparcie. Posiada wkład z pianki poliuretanowej, której struktura zapewnia dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Konstrukcja składa się też z maty z naturalnego bambusa i sprężyny kieszeniowej.
  • Średnio twardy materac piankowy Nap, który posiada odpowiedni stopień odporności na odkształcenia nawet w przypadku wieloletniego użytkowania. Obie strony materaca obłożone zostały specjalnymi piankami profilowanymi 7-strefowymi, które zapewniają najlepsze podparcie dla głowy, klatki piersiowej, odcinka lędźwiowego, miednicy, ud, łydek i stóp.
  • Materac sprężynowy-kieszeniowy Set, czyli dwustronny model twardy i średnio twardy. Jego wkład składa się z pianki poliuretanowej, pianki lateksowej, maty kokosowej, a także ze sprężyn typu multipocket, z których każda posiada swoją własną kieszeń. W tym materacu zastosowano 7 stref twardości, dzięki czemu każda część ciała ma zagwarantowane najlepsze dla siebie podparcie.
  • Dwustronny, średnio twardy materac Siesta, wykonany ze specjalnej pianki poliuretanowej, która gwarantuje maksymalny komfort snu i minimalizuje ryzyko alergii. Warto też zwrócić uwagę na pokrowiec wykonany z wysokiej jakości dzianiny, którą można prać w temperaturze 40 stopni.
  • Materac sprężynowy-kieszeniowy Snore, czyli model z termoelastycznej pianki, która dostosowuje się do ciała użytkownika pod wpływem jego temperatury. To model materaca sprężynowego kieszeniowego, który zapewnia 7 stref twardości i posiada sprężyny “zapakowane” w osobnych woreczkach.

Materac sprężynowy - kieszeniowy Snore 140 x 200 cm średnio twardy

Dobór materaca o odpowiedniej wielkości i właściwym stopniu twardości jest bardzo ważny nie tylko na komfort podczas snu – ma też przełożenie na późniejsze, długofalowe problemy związane ze zdrowiem i samopoczuciem. Jeśli chcesz uniknąć takich kłopotów, sięgnij po najlepszej jakości materace piankowe czy sprężynowe, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Polecane

pixelpixel