Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Home office. Jak wyposażyć domowe biuro?

2020-05-25
Home office. Jak wyposażyć domowe biuro?
Odpowiednio zorganizowana przestrzeń do pracy w domu pobudza produktywność, powoduje, że obowiązki są wykonywane z większą łatwością. Niezależnie czy będzie to kącik dedykowany pracy wydzielony w sypialni czy gabinet, w którym można realizować zdalne obowiązki, projektować czy przygotować się do egzaminu, należy zadbać o właściwe oświetlenie miejsca. A także wyposażyć wnętrze we właściwe meble. Na jakie biurka do domu się zdecydować, które fotele biurowe spełnią oczekiwania, zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa? Jak sprytnie połączyć design, ergonomię rozwiązań i możliwości przestrzeni? Meblepumo.pl wie, jak idealnie przygotować miejsce, by home office było przyjemnością.

Jak wybrać najlepsze meble do domowego biura?

Blat do pracy w domu musi, jak i w warunkach biurowej przestrzeni, pozwolić na umieszczenie tam komputera, narzędzi do pracy, notatników czy dokumentów. Dlatego minimalna szerokość to 90 cm. Biurka do domu oscylujące wokół szerokości 120 cm zapewnią jednak najlepszą ergonomię pracy. Blat powinien być umieszczony na wysokości ok. 75 cm, wówczas stanowi odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa. Zależnie od potrzeb mogą to być same blaty, bez dodatkowej przestrzeni. Ale stoły do pracy z dodatkowymi szufladami czy nadstawką pozwolą na umieszczenie w nich nie tylko dodatkowych notatek czy dokumentacji, ale doskonale organizują przestrzeń domowego gabinetu. Idealnym rozwiązaniem, jeśli metraż na to pozwala, są modele w kształcie litery L. Biurka do domu narożne pozwolą bowiem zorganizować pracę, gdzie na krótszym boku można np. postawić laptop, a pozostałą przestrzeń wypełnić dokumentami czy przyborami do pracy.

Osobom, które poszukują rozwiązań dwa w jednym, polecamy
biurko z regałem Function Plus, które łączy w sobie design i ergonomię. Zapewniając optymalną przestrzeń do pracy, ukryje niepotrzebne rozpraszacze, wyeksponuje na półkach regału potrzebne do pracy narzędzia. Model zapewnia prawie kompletne wyposażenie domowego biura, stanowiąc jego epicentrum. Prawie, bowiem domowe biuro nie może obejść bez odpowiedniego fotela biurowego. Krzesło powinno posiadać regulację zarówno oparcia, aby stanowić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Najlepiej, gdy oparcie sięga do łopatek, dzięki czemu długie godziny spędzone przed komputerem nie będą obciążeniem dla części lędźwiowej i piersiowej kręgosłupa. Warto wybierać 
fotele biurowe do pracy w domu oferujące możliwość dostosowania wysokości siedziska do wysokości blatu do pracy. Najlepiej sprawdzają modele mobilne na wygodnych kółkach.


Jak pracować efektywnie z domu? Zaplanuj przestrzeń!

Praca z domu to trend obecnych czasów, a i nierzadko konieczność. Freelancerzy, pracownicy agencji kreatywnych, projektanci, graficy - wielu z nich z powodzeniem wykonuje swoje obowiązki, pozostając w domowych zaciszu? No właśnie - czy faktycznie zaciszu?

Domowe biuro musi stanowić miejsce, gdzie można się maksymalnie skupić. Nie wystarczą komputer, myszka czy drukarka, należy najpierw wydzielić miejsce do pracy. Idealnie, gdy mamy do dyspozycji osobny pokój, w którym znajdą się
biurko, fotel biurowy, a także miejsce do przechowywania, np. regały. W ich obrębie z powodzeniem można schować segregatory, czy potrzebną do pracy literaturę. Doskonale sprawdzą się także mobilne kontenerki, które można ustawić koło biurka, ale też z łatwością przetransportować w inną część gabinetu.

Pojemne szuflady pozwolą zgromadzić potrzebną do projektu dokumentację, schować ją i zabezpieczyć. Także po to, by nie rozpraszała, bo minimalizm przy projektowaniu domowego biura to zasada, którą należy się kierować. Wszelkie dekoracje, krzykliwe kolory warto zostawić do przestrzeni typowo domowej, a w tej skupić się na ergonomii i czystości form. Należy postawić na jasne, stonowane barwy, jak beż czy szarość. Sprawdzą się także zielenie, które uspokajają, natomiast warto wybrać odcienie ziemi, np. szałwię, Nie będzie ona dekocentrować, a da z kolei odpocząć zmęczonym pracą przed ekranem oczom.


Jak dekorować domowy gabinet?

W domowym biurze, mając do dyspozycji osobną przestrzeń, należy również obok wygodnego biurka, krzesła biurowego, zaplanować rośliny. To one wnoszą do pomieszczenia powiew świeżości, dbają o cyrkulację powietrza i stanowią dekorację. W tej materii zależnie od tego, co inspiruje i pobudza, warto np. postawić na plakaty czy grafiki w jednej tonacji, np. z motywującymi sentencjami.Mają to być jednak dodatki, które pozwolą na chwilę relaksu i wnoszą do pomieszczenia indywidualny styl, nie wyznaczniki przestrzeni. Mając do dyspozycji gabinet, dedykowany home office, pamiętajmy również, by w ramach tej przestrzeni - doskonale oświetlonej dzięki światłu centralnemu i bocznym lampom - zaaranżować także miejsce do relaksu. Tutaj sprawdzą się
fotele i pufy.

Postawmy na kubełkową formę mebla, która pozwoli na szybką regenerację i chwilę zapomnienia od pracy. W gabinecie szalonego artysty ustaw
fotel Lusso mogący się pochwalić futurystyczną, obłą i ciekawą formą, może to podczas chwilowej przerwy powstaną najlepsze koncepty. Taki w kolorze czerwonym będzie stanowić wyrazisty akcent w stonowanej przestrzeni.

Polecane

pixelpixel