Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

2022-04-22
Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Kiedy staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami mieszkania na wynajem mamy już na samym początku kilka ważnych decyzji do podjęcia. Pierwsze pytanie brzmi, jakiego typu mieszkanie chcemy użyczyć na wynajem? Możemy wynajmować mieszkanie bez mebli, z pełnym umeblowaniem, a nawet wyposażeniem mieszkania w takie sprzęty jak odkurzacz, czy też naczynia. Zdecydowanie najchętniej wynajmowanymi mieszkaniami się te z pełnym umeblowaniem lub wyposażeniem. Nie każda osoba może sobie pozwolić na zakup mebli, które po wyprowadzce mogą stać się problematyczne. Dodatkowo wystrój w takim mieszkaniu ma wbrew pozorom również duże znaczenie. To od niego zależy, jak szybko uda nam się wynająć mieszkanie i czerpać zyski z inwestycji.

Zaplanuj budżet

Jak przy każdym urządzaniu mieszkania, tak również tego na wynajem cały proces powinniśmy zacząć od zaplanowania budżetu. Łatwiej nam będzie wtedy skupić się na wyborze konkretnych komponentów wykończenia jeżeli będziemy wiedzieli, na co możemy sobie pozwolić. Przy wyborze rzeczy do wykończenia mieszkania warto zwrócić uwagę na wytrzymałość. Przecież nie chcemy przeprowadzać co chwilę nowego remontu, a ewentualnie lekkie odświeżenie. To na czym nie powinniśmy zbytnio oszczędzać, to podłogi. Materiały odporne na zniszczenia i łatwe w utrzymaniu niestety nie są najtańsze. Ale ta inwestycja zdecydowanie się nam zwróci w przyszłości.

Twój gust ma znaczenie

Również przy planowaniu mieszkania na wynajem zaufaj swojemu gustowi. Jeżeli mieszkanie Tobie się spodoba, to jest również duże prawdopodobieństwo, że przypadnie do gustu potencjalnemu najemcy. Zadowolenie z projektu, jakim jest urządzanie mieszkania, również ma znaczenie dla naszego samopoczucia oraz prowadzenia wynajmu.

Mieszkanie na wynajem dla studenta, czy dla rodziny? - to zależy

Przy aranżacji mieszkania na wynajem powinniśmy również zwrócić uwagę, czy chcemy wynająć przestrzeń dla studentów, młodej pary, czy może rodziny z dzieckiem. Od tego zależy aranżacja poszczególnych pomieszczeń, a także całego mieszkania. Jeżeli wynajmującymi są studenci, to wśród wyboru mebli możemy się skupić na asortymencie z działu pokój dziecięcy i młodzieżowy. Równie ważne będzie postawienie w każdym wynajmowanym pokoju odpowiedniego biurka, które będzie sprzyjało nauce. Jednakowo w mieszkaniu wynajmowanym dla studentów, jak i dla rodziny przyda się część wspólna mieszkania, w której domownicy będą mogli spędzać wspólnie czas. Musimy wtedy zadbać, aby w mieszkaniu pojawiły się np. sofy rozkładane. W mieszkaniu dla rodziny przyda się oddzielna sypialnia z podwójnym łóżkiem. Biurko to nieodzowny element w pokoju dla dziecka.

Biurko narożne Oslo w stylu retro

Biurko narożne Oslo w stylu retro

Praktyczne wskazówki, jak urządzić mieszkanie na wynajem z głową

Punktem wyjścia niech będzie to, że mieszkanie na wynajem powinno być urządzane funkcjonalnie i uniwersalnie. Starajmy się wybierać jak najbardziej stonowane meble, kolory oraz materiały. Mamy wtedy szansę, że wnętrza spodobają się większej ilości osób. Do tego są dobrą bazą i dają swobodę wynajmującym w dobraniu swoich dodatków oraz przearanżowaniu mieszkania pod własny gust. Dobrym wyborem będą tutaj skandynawskie meble Slimline. Biały, uniwersalny kolor tych mebli oraz proste kształty sprawiają, że łatwo je dopasować do praktycznie każdego pomieszczenia.

Skandynawska komoda Slimline 3+3

Skandynawska komoda Slimline 3+3

Jeżeli nie chcemy zbyt dużo czasu poświęcać na aranżowanie mieszkania pod wynajem, to doskonałym pomysłem będzie inwestycja w jedną serię mebli np. meblościanki. Meblościanki to doskonałe i klasyczne uzupełnienie przestrzeni salonu, jadalni, gabinetu, pokoju studenckiego, a nawet sypialni.

Jeśli chodzi o aranżację łazienki, to postawmy na neutralne, klasyczne kolory, które nie wyjdą szybko z mody. W tym przypadku ślepe podążanie za trendami zdecydowanie się nie sprawdzi. Płytkami zabezpieczmy wszystkie miejsca, które są narażone na działanie wilgoci. Oszczędzanie na armaturze również nie jest dobrym pomysłem. Tania bateria może szybko się zużyć lub zepsuć, a naprawa jej będzie leżała po naszej stronie.

Wykończenie mieszkania - praktyczne i uniwersalne rozwiązania

Ponieważ pod wynajem najchętniej są kupowane raczej małe mieszkania, tak ważne jest dobre zaplanowanie przestrzeni, aby była funkcjonalna. Zależy nam przecież na jak najdłuższym wynajmuje przez jedną osobę, a w przypadku niewygodnego mieszkania zatrzymanie najemców może być bardzo utrudnione.

Nowoczesne łóżko Oslo 160 x 200 w stylu retro

Nowoczesne łóżko Oslo 160 x 200 w stylu retro

Jak widać, istnieje kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę planując aranżację mieszkania pod wynajem. Na pewno jednym z najczęściej popełnianych błędów jest oszczędzanie na wykończeniu. Oczywiście nie musimy inwestować w najdroższe materiały, ale postarajmy się, aby były uniwersalne i wytrzymałe. Tanie produkty sprawią, że będziemy musieli częściej przeprowadzać remonty, co w ostatecznym rozrachunku przerośnie inwestycję w dobrej jakości materiały.

Polecane

pixelpixel