Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wykorzystać i zaaranżować poddasze?

2022-05-23
Jak wykorzystać i zaaranżować poddasze?

Wiele osób nie adaptuje poddasza, obawiając się, że duże skosy uniemożliwią wygodne korzystanie z przestrzeni. Nie musi jednak wcale tak być! Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie meble i zaaranżujesz je w funkcjonalny sposób, a zyskasz przestrzeń, w której z radością będziesz odpoczywać. Poddasze jest najspokojniejszą i najbardziej zaciszną przestrzenią w domu. Warto to wykorzystać! Dziś podpowiadamy, jak urządzić wygodny i stylowy pokój na poddaszu.

Meble na poddasze – sukces udanej aranżacji

Na poddaszu możesz zaaranżować dowolny pokój. Świetnie sprawdzi się tam biuro i gabinet z czytelnią oraz biurkiem. Jest doskonałym miejscem także na zaaranżowanie zacisznej i romantycznej sypialni. Jeśli masz w domu dorastające dziecko, zorganizuj mu własną przestrzeń na poddaszu, w której do woli będzie mogło oddawać się ulubionym rozrywkom.

Sukcesem udanej aranżacji poddasza jest odpowiedni dobór wyposażenia. W domach ze spadzistym dachem poddasze ma dość duże skosy, które mogą ograniczać przestrzeń użytkową pomieszczenia. Wystarczy jednak, że wybierzesz meble pod skosy, a stworzysz przestrzeń nie tylko stylową, ale także bardzo funkcjonalną.

Na skosach znajdują się najczęściej okna, dzięki czemu poddasze jest jasne i dobrze oświetlone światłem dziennym. Ściana pod skosami często jest bardzo niska, ale wystarczy, że umieścisz przy niej niskie komody, a praktycznie wykorzystasz tę przestrzeń na przechowywanie bielizny w sypialni czy dokumentów w domowym biurze.

Meble na poddasze powinny być także odpowiednio ustawione, aby wizualnie nie przytłaczały aranżacji. Z tego powodu najwyższe regały i szafy zawsze ustawiaj na ścianie z drzwiami. Dzięki temu po wejściu do pomieszczenia pokój wyda się większy, niż jest w rzeczywistości. Z kolei kolor mebli dopasuj do ilości światła dziennego. W pomieszczeniach ciemniejszych wybieraj jasne meble, z kolei w jasnych pokojach możesz pozwolić sobie na ciemniejsze elementy wyposażenia i wykończenia.

Komoda Madrid 3+2 czarny mat

Komoda Madrid 3+2 czarny mat

Pomysł na domowy gabinet na poddaszu

Poddasze jest świetnym pomysłem na zaaranżowanie domowego biura. Niezależnie od ilości naturalnego światła, styl industrialny będzie doskonałym pomysłem. Ściany w pomieszczeniu wykończ na szaro ze strukturą imitującą beton. Podłogę z kolei możesz wykończyć ciemnymi panelami.

Biurko Sumatra ustaw na środku pokoju skierowane do okien. W ten sposób skosy nie będą przeszkadzały Ci przy wstawaniu i siadaniu przy biurku. Ponadto zapewnisz sobie długi dostęp do światła słonecznego. Do biurka dostaw wygodny fotel biurowy Diego.

Niedaleko biurka pod ścianą ustaw komodę Madrit 3+2, z kolei ścianę pod skosami wypełnił regałem Max 6 ze strukturą betonu. W ten sposób zapewnisz sobie dostatecznie dużo miejsca na przechowywanie dokumentów i literatury fachowej. Pod ścianą za biurkiem ustaw wygodną sofę Derry z funkcją spania wraz ze stolikiem kawowym.

DERRY sofa z funkcją spania

DERRY sofa z funkcją spania

Sypialnia pod skosami

Poddasze jest najcichszym miejsce w domu. Stanowi więc idealną przestrzeń do aranżacji sypialni. Możesz stworzyć tam romantyczną sypialnię z widokiem na rozgwieżdżone niebo. Dobrze jednak przemyśl ustawienie łóżka. Jak może wyglądać sypialnia na poddaszu?

Romantyczne łóżko Paris ustaw pod ścianą, tak aby skosy nie przeszkadzały w jego korzystaniu. Jeśli Twoja sypialnia wychodzi na wschód, weź pod uwagę wschodzące wcześnie słońce. Wystarczy ustawić łóżko pod ścianą prostopadłą do okien, aby nie przeszkadzało śpiącym osobom.

Przy ścianie z drzwiami możesz ustawić obszerną szafę Paris, w której zmieścisz ubrania i pościel. Do kompletu tuż obok łóżka postaw nocną szafkę Paris. Biały kolor mebli zrównoważ ciemniejszymi dodatkami np. ciemnobrązowym fotelem czy ciemnym dywanem w stylu shaggy.

Romantyczna szafa Paris 4

Romantyczna szafa Paris 4

Pokój na poddaszu dla młodzieży – marzenie każdego nastolatka

Chcesz spełnić marzenie swojego dziecka i stworzyć mu własną przestrzeń lub gaming room? Poddasze jest miejscem wprost idealnym do tego. Oddalone od pozostałych pomieszczeń w domu da Twojemu dziecku spokojną przestrzeń do zabaw.

Pokój dziecięcy i młodzieżowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Biurko ustaw na wprost okien, dzięki czemu światło słoneczne nie będzie przeszkadzało w korzystaniu z komputera. Zadbaj także o wygodny fotel do biurka.

Pod ścianą w kącie ustaw łóżko Naia w kolorze czarnym, a ścianę z drzwiami wypełnij szafą i regałami. Świetnym wyborem będzie szafa Madrid dwudrzwiowa i regały z możliwością dopasowania pudełek materiałowych, które ułatwią utrzymanie porządku w drobnych przedmiotach i akcesoriach. Ciemniejsze wyposażenie zrównoważ jaśniejszym wykończeniem ścian i podłogi.

Poddasze ma ogromny potencjał aranżacyjny. Skosy wcale nie muszą przeszkadzać w urządzaniu sypialni, pokoju dziecka czy biura. Dobrze wykorzystane mogą wnieść przytulną i romantyczną atmosferę do wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz m.in. szafki nocne, szafy, łóżka czy biurka, które pozwolą Ci stworzyć stylowy i niezwykle funkcjonalny pokój na poddaszu.

Polecane

Romantyczne łóżko Paris 160x200 cm

Romantyczne łóżko Paris 160x200 cm

Cena regularna: 1 699,00 zł brutto1 019,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 019,00 zł
Madrid szafa 2D czarny mat

Madrid szafa 2D czarny mat

Cena regularna: 1 699,00 zł brutto1 529,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 529,00 zł
pixelpixel